Cu ocazia a 29 de ani de la proclamarea Intendenței, cei de la Poliția Capitalei a venit cu un mesaj și cu un video în care arată cum se lucrează în cadrul inspectoratelor. Aceștia spun că stau la straja oamenilor, pentru ca în zilele cotidiene să fie în siguranță, iar copiii să aibă un viitor. „Stimați colegi polițiști, veterani, cetățeni! Astăzi, 27 august 2020, Republica Moldova sărbătorește 29