Гжельский фарфоровый завод получил гран-при межрегионального конкурса

Аналитик Чернов: до конца апреля курс доллара может вырасти до 95-96 рублей

Больше 10 тыс знаков направления поворота установят на дорогах Подмосковья

World News in Estonian

XXVIII Niitvälja Karika finaal: esmakordselt pro’de klassi võit Sander Aadusaarele

XXVIII Niitvälja Karika finaalpäev tõi võistlusesse palju ootamatuid lahendusi, kuid ühtki play-off’i seekord ei mängitud. Lõppvõistlusel osales kokku 74 mängijat

The post XXVIII Niitvälja Karika finaal: esmakordselt pro’de klassi võit Sander Aadusaarele appeared first on Niitvälja Golf.

XXVIII Niitvälja Karika finaalpäev tõi võistlusesse palju ootamatuid lahendusi, kuid ühtki play-off’i seekord ei mängitud. Lõppvõistlusel osales kokku 74 mängijat kuues võistlusklassis, seal hulgas oli esimest korda esindatud ka Meeste Mid-Am võistlusklass.

Rõõm on õnnitleda meie selle aastast professionaalide klassi võitjat Sander Aadusaart (Niitvälja Golfiklubi), kelle jaoks oli see esimene Niitvälja Karika võit. Sander mängis kolm päeva kindlat mängu ning tema edu teise ja kolmanda koha ees oli lõpuks 3 lööki (lõpptulemusega 225 lööki ehk +9). Sandri esimese koha auhinnarahaks on 2000 eurot.

Sander Aadusaare kommentaar: “Viimase päeva esimesel poolel teised eksisid ja minu edu kasvas nelja-viie löögiliseks. Sellelt seisult mängisin turvaliselt lõpuni. Olen palju aastaid Niitvälja Karikal võistelnud, aga tihti on võidust natuke puudu jäänud. Seda enam on hea meel, et lõpuks on Niitvälja Karika võit käes!“

Pro’de klassi teise koha pärast käis aga tihe rebimine soomlaste Eemil Alajärvi (Aurinko Golf) ja Eetu Isometsä (Vihti Golf Club) vahel. Kui veel viimase rajani oli Eetu ühe löögiga juhtimas, siis sai talle saatuslikuks 18. rajal puttamine, mille tulemusena jäid mehed mõlemad 76 löögi peale ehk lõpptulemuseks 228 lööki (+12). Kuna teise koha parima välja selgitamiseks play-off‘e ei mängita, siis vastavalt võistlusjuhendile vaadati üle viimaste päevade tulemused ning määravaks sai finaalpäeva kuus viimast rada, mille tulemus Eemilil +1, aga Eetul +3. Niisiis läks pro’de klassi runner-up karikas ja auhinnaraha 1000 eurot Eemil Alajärvile. Kuna mõlemad mehed mängisid tegelikult kõik kolm päeva täiesti võrdseid tulemusi (76 + 76+ 76), siis otsustas Niitvälja Golf panna erandkorras 500 eurose auhinnaraha välja ka kolmandale kohale jäänud Eetu Isometsäle.

Amatööride meeste klassis võttis võidu Mattias Varjuni (Niitvälja Golfiklubi) ees eelmise aastal Niivälja Karikal teiseks jäänud Tyko Tuohimaa (Pickala Golf Club) tulemusega 217 (+1) lööki. Kahel esimesel päeval väga hästi mänginud Mattias kaotas liidripositsiooni, kui lõpetas kolmandal päeval 16. raja bogey’ga. Tulemus 218 (+2) lööki tõi Mattias Varjunile teise koha. Kolmanda koha saavutas meeste klassis Carl Enn Hellat (Niitvälja Golfiklubi) tulemusega 220 (+4).

Mid-Am meeste klassi arvestuses saavutas esikoha stabiilselt mänginud Tuomas Rautaheimo (Uudenkaupungin Golf Club) tulemusega 243 (+27). Teiseks tuli Joel Rothberg (Niitvälja Golf) tulemusega 246 (+30). Viimasel päeval +3 üheksandal rajal ja +4 viieteistkümnendal rajal võtsid võimaluse esikoha püüdmiseks. Kolmandaks tuli tulemusega 249 (+33) samuti Niitvälja Golfiklubi mängija Anders Anderson.

Naiste klassis suutis Annika Koitmaa (Niitvälja Golfiklubi) hoida oma kahe eelneva päevaga saavutatud edu. Kokkuvõttes lõpetas Annika võistluspäeva 80 löögiga (+8), võistluse lõpptulemus 231 lööki (+15). Ka teise koha omaniku osas ei toonud finaalpäev muudatusi. Karola Soe (Saaremaa Golf & Country Club) jätkas finaalpäeval head mängu, tehes naiste klassis päeva parima tulemuse 77 lööki (+5), lõpptulemuseks 234 lööki (+18). Kolmandaks jäi eelmise aasta Niitvälja Karika runner-up Mariliis Palm (EGCC), kelle finaalpäeva tulemus oli võitjaga sama (80 lööki), kuid võistluse lõpptulemuseks jäi 237 lööki (+21).

Meesseeniorite klassis alustas liidrite grupp viimast päeva väga väikeste vahedega. Esimesel kohal olnud Benno Maaring (Otepää Golfiklubi) ei suutnud edu hoida ja lõpetas võistluse neljandana. Esimeseks tõusis teiselt kohalt alustanud Enn Pääro (Niitvälja Golfiklubi)  tulemusega 243 (+27) lööki. Teiseks tuli Jan Larsson (EGCC) tulemusega 246 (+30) lööki. Sama tulemusega saavutas kolmanda koha Andrew Darlington (Vuosaari Golf Helsinki).

Naisseeniorite klassis läks tugev esikoht Estonian Golf & Country Club mängijale Anneli Eskenile, kes hoidis liidripositisooni kõigil kolmel päeval. Tema finaalpäeva tulemuseks oli 90 lööki (+18) ning lõpptulemuseks 264 lööki (+48). Teise koha võitlus käis Niitvälja Golfiklubi endi mängijate Anne Petteri ja Ulvi Ingveri vahel. Kui teise päeva lõpetas parema tulemusega Ulvi (92 ehk +20), siis täna pidi ta oma koha loovutama Annele. Anne Petteri lõppskoor 283 (+67) lööki ning Ulvi Ingveril 286 (+70) lööki.

Reedest pühapäevani, 3.-5. juuli toimus Niitvälja Golfis Baltimaade vanim, arvult juba kahekümne kaheksas golfivõistlus Niitvälja Karikas. Sel aastal osales 123 võistlejat seitsmest riigist ning auhinnafondiks oli 3000 €. Kolmepäevases võistlustules osalesid nii professionaalid kui amatöörid, kokku kuues erinevas võistlusklassis. Võistluse korraldamist toetasid Hestia Hotel Group, Orkla Eesti, Saku Õlletehas ning Selver koos Selver Gurmeega.