Добавить новость

Российский автопром: куда ты катишься

Глава Якутии провел первое совещание республиканской комиссии «Вместе к Победе!»

Лавров оценил вероятность продажи Турцией российских ЗРК

Октябрь будет аномальным: синоптики рассказали, к чему готовиться россиянам

World News in Czech


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Děti se potřebují učit vítězit samy nad sebou, říkají majitelé dětských tělocvičen

Když vystudovaná lékařka Jana a ekonom David Mašátovi investovali pět milionů korun z rodinných úspor, aby do Česka přivezli americký koncept dětských tělocvičen The Little Gym, koukali na ně všichni z jejich okolí jako na blázny. Dnes mají obrat v desítkách milionů korun.

S manželi Mašátovi se setkáváme na pobočce The Little Gym na pražském Andělu, která na první pohled zaujme velkorysými prosklenými prostory i pestrobarevným vybavením. Už z jejich prvních slov je vidět, že práce s dětmi je pro ně i po čtrnácti letech posláním, které je neskutečně naplňuje. 

„Důležitost pohybu je pro děti čím dál tím větší.  Koncept, který zastáváme, byl sice vynalezen před téměř padesáti lety, dnes je ale aktuálnější než kdy jindy. Kdysi totiž děti běhaly venku, měly spoustu prostoru a nebyly žádné kočárky ani krmící židle, které by je omezovaly. Dnešním dětem chybí prostor k pohybu i k testování vlastního těla,“ vysvětluje Jana Mašátová, která dříve pracovala ve farmaceutickém průmyslu. 

Právě ona se s americkým konceptem všestranně rozvojových tělocvičen pro děti od čtyř měsíců do dvanácti let setkala jako první. Před téměř dvaceti lety žili s manželem v Amsterdamu, kde David Mašát pracoval pro japonskou firmu Sony v oblasti prodeje a marketingu a Jana Mašátová se starala o jejich dvě malé děti, které chtěla co nejlépe rozvíjet. 

„O tom, že se v Amsterdamu otevírá první tělocvična The Little Gym, jsem se dozvěděla od kamarádky. Jejich důkladně propracovaný program mi okamžitě padl do oka a když jsem viděla, jak všestranně podporuje synův rozvoj, stala se z toho srdcová záležitost,“ vzpomíná Mašátová a přemýšlí, kde začít s vysvětlováním jedinečnosti konceptu. 

„Před téměř půl stoletím s tím přišel učitel tělocviku z Jižní Afriky Robin West. Byl to gymnasta, hudebník a renesanční člověk, kterého trápilo, že na hodinách tělocviku dostávali šanci jen talentovaní a pohybově nadaní. Věděl, jak strašně moc je důležitý všestranný rozvoj dětí, začal proto vymýšlet program, do kterého by byli vtaženi všichni, aniž by je někdo plísnil za horší výkony,“ popisuje podnikatelka.  

Westův koncept se časem rozvinul do franšízy, která dnes úspěšně funguje ve 450 zemích světa. „Program pro všechny pobočky připravuje tréninkové středisko The Little Gym International, které spolupracuje s Americkou gymnastickou asociací a účastní se ho ergoterapeuti, lékaři a další odborníci, kteří osnovy průběžně upravují na základě nejnovějších vědeckých poznatků,“ vysvětluje Mašátová.

Vychází ze základní gymnastiky a je navržen tak, aby děti postupně zlepšovaly svou obratnost, koordinaci pohybů a celkovou zdatnost. Jeho nedílnou součástí je i důraz na emocionální a sociální rozvoj dětí. Učí se naslouchat, soustředit se, řídit se pokyny instruktora a spolupracovat s ostatními. Posouvají hranice svých fyzických možností a jejich sebedůvěra přirozeně roste. 

„Sebedůvěra dětí je hrozně důležitá. Jakmile dítěti někdo vštěpí, že je nemehlo, tak se to s ním táhne celý život. Dítě je třeba pozitivně motivovat, aby i po malých krůčcích něčeho dosáhlo,“ říká Mašátová a dodává, že koncept je přizpůsobený jednotlivým věkovým skupinám dětí, které se zde zásadně nesrovnávají. Učí se, aby vítězily samy nad sebou, nikoliv nad ostatními.

Jedineční jsou v porovnání s konkurencí i ve vlastních, speciálně přizpůsobených prostorech a v centrálním systému povinného vzdělávání. „Každý z našich instruktorů je absolventem tělovýchovy, pedagogiky nebo fyzioterapie. Úvodní zaškolení trvá tři měsíce, ale skoro rok než je člověk schopný samostatně pracovat. Průběžně se ale všichni pravidelně vzděláváme minimálně jednou týdně,“ nastiňuje složitost vzdělávání podnikatelka. 

Lekce probíhají jednou týdne, celý školní rok a jsou dané pro dvanáct věkových kategorií. Každá lekce má své osnovy a každý instruktor ví přesně, téměř na minutu, co má dělat, jaká má být rozcvička, jaké se trénují dovednosti, jak se mají děti posouvat, včetně toho, jaká má hrát hudba – tu má koncept mimochodem vlastní. 

„Hernu nebo tělocvičnu pro děti si dokáže vyrobit každý, není ani těžké si nechat vyrobit stejné náčiní, ale sestavit funkční a všestranný rozvojový program, to je služba. A naučit učitelé učit a do hloubky rozumět dané věkové kategorii, tak aby ji mohl správně rozvíjet, je už mnohem větší oříšek,“ vyzdvihuje Mašát. 

Blázni, kteří riskovali všechny úspory

Do Česka koncept jako první přivezli právě manželé Mašátovi, kteří s nim téměř okamžitě slavili úspěch a díky tomu získali master-franšízovou licenci, která je opravňuje udělovat licenci dalším nadšencům. Cesta k ní ovšem nebyla jednoduchá, ani levná. Aby mohli v Česku otevřít první tělocvičnu The Little Gym, museli obětovat pět milionů korun ze svých úspor. 

„Přátelé i známí na nás koukali jako na blázny. V jednom nám to ale pomohlo. Dva roky jsem nemohla najít prostory, protože nikdo z pronajímatelů nevěřil, že by projekt dětských tělocvičen mohl být životaschopný byznys. Až původního majitele naších současných prostor jsme přesvědčili právě tou částkou, kterou jsme do toho byli ochotní investovat,“ vypráví s úsměvem Jana Mašátová. 

První tělocvičnu otevřeli na pražském Andělu v roce 2010 a podpořili ji reklamními kampaněmi. Zájem k překvapení manželů Mašátových přišel téměř okamžitě. 

„Byla to doba před rozvojem sociálních sítí, takže jsme měli inzeráty v novinách, na billboardech, polepené auto, dny otevřených dveří, zkušební lekce pro školky i radiovou reklamu, kterou namluvily naše děti. Kapacity tělocvičny se velmi rychle naplnily,“ vzpomíná David Mašát, který se po čase vzdal své kariéry v korporátu a připojil se k manželce. A ačkoliv se smíchem tvrdí, že má v rodinné firmě na starosti hlavně žehlení a praní, ve skutečnosti se stará o byznysovou stránku projektu. 

„Byl časy, kdy se Jana vracela z tělocvičny v jedenáct večer, to jsem se opravdu staral o domácnost,“ vypráví vesele podnikatel a jeho manželka přiznává, že jim období, kdy jeli na doraz, dalo opravdu zabrat. Oba ještě vyzdvihují přínos přátel a známých, kteří jim v začátcích pomáhali s různými drobnostmi. „Kamarád měl servery, kamarádka nám udělala reklamní kampaň,“ uvádí příklad Mašát.

Jejich úspěchu si brzy všimli i další lidé z byznysu. „Asi po roce nám zavolali z amsterdamské centrály, že mají další poptávku na licenci z Čech, ale že si myslí, že by nebylo fér, jim to jen tak dát, když jsme tu značku v Česku vybudovali my. A tak nám nabídli stát se master franšízorem pro Česko a Slovenko,“ popisuje další růst Mašát.

S nečekanou nabídkou nakonec souhlasili a vydali se tak na cestu, se kterou původně nepočítali. Dnes mají dvě pobočky v Praze, které obsluhuje třicetičlený tým a jako master-franšízanti zaštiťují pobočky v Brně, Ostravě a na Slovensku. Všechny pobočky mají celkem roční obrat 40 milionů korun a stále je tu prostor k růstu.

„Česko má v tomto směru potenciál. Máme pár kandidátů, kteří mají velký zájem The Little Gym sami provozovat, takže uvidíme,“ nechává Mašát budoucí rozvoj ve hvězdách. 

„Lehké to ale není. Jsme odpovědni za koncept a kvalitu. Ten kdo to vede, musí mít stejné hodnoty, jinak to nebude fungovat. Člověk, který by tohle chtěl dělat jen kvůli dobrému byznysu, neuspěje,“ dodává jeho manželka. 

Během let zažili snad jen jednu krizi – stejně jako mnozí další podnikatelé tu covidovou. „Tenkrát jsme si opět museli sáhnout hluboko do úspor. Musíme se ale poplácat po rameni, protože všech pět našich poboček to přežilo,“ konstatuje s hrdostí podnikatel. 

I přesto, že už by nemuseli, stále sami s nadšením učí. „Učit děti, to je na tom všem to nejhezčí. Je to radost. Při tréninku najednou zapomenete na všechny starosti. Jedinou nevýhodou je, že to tady musíme i vést, takže se samotnému učení nemůžeme věnovat tolik co na začátku,“ směje se Jana Mašátová.

„Radost nám přináší i zpětná vazba od rodičů nebo našich bývalých žáků. Zrovna včera jsme dostali žádost o práci od holčičky, která sem před 14 lety chodila jako čtyřletá. Dnes studuje pedagogiku a chtěla by u nás pracovat,“ doplňuje na závěr trochu i s dojetím David Mašát. 

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Труп мужчины нашли в туалете летевшего из Москвы самолета

Корнеев: «Дзюбы не будет в сборной, пока в ней Карпин»

Два человека пострадали в массовом ДТП на Кутузовском проспекте в Москве

В Мамадыше девять зданий признают объектами культурного наследия

Музыкальные новости

Подведены итоги конкурса «Мы верим твердо в героев спорта»

Что нового в законах об апартаментах в 2024 году?

Шедевры Георгия Гараняна исполнит Денис Мацуев. Relax FM рекомендует

Спартак Кострома - Енисей. Гол и лучшие моменты (видео). FONBET Кубок России по футболу сезона 2024-2025 гг. Футбол (видео)

Новости России

Лавров заявил о готовности РФ помочь Грузии в примирении с Южной Осетией

Магнитная буря 29 сентября 2024 года: сложный день ожидает метеопатов из-за активности Солнца

В районе ДКЖ могут построить 50-этажное здание

Лавров оценил вероятность продажи Турцией российских ЗРК

Экология в России и мире

Как стильные прически и отличный макияж могут изменить имидж

Отказалась от овсянки вопреки её пользы: полезная каша оказалась вредной, объясняю причины

В Москве пройдёт гастрономический фестиваль «Русская кухня»

Маршрут автопоезда «Остановим ВИЧ в Свердловской области!» в текущем году включает 24 города региона

Спорт в России и мире

Стало известно, кто из россиян примет участие в турнире ATP-500 в Вене в конце октября

Павлюченкова объявила о досрочном завершении сезона

Томми Пол уступил Томашу Махачу во втором круге турнира ATP-500 в Токио

Пекин (ATP). 2-й круг. Котов сыграет с Коболли, Сафиуллин – с Синнером, Медведев – с Маннарино

Moscow.media

Стоит ли отдавать ребенка в частную школу?

Подведены итоги конкурса «Мы верим твердо в героев спорта»

В Москве ежегодно состоялся юбилейный, всероссийский, патриотический гала-концерт «Проза и поэзия» «Россия - семья семей»

Стоит ли отдавать ребенка в частную школу?











Топ новостей на этот час

Rss.plus






«Подспорье в руках профессионала»: филолог — о применении генеративных нейросетей в школах и вузах

Милош Бикович дал редкий комментарий о сыне

Октябрь будет аномальным: синоптики рассказали, к чему готовиться россиянам

Лавров оценил вероятность продажи Турцией российских ЗРК