Добавить новость


World News


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Raši vyzval Kotlára, aby zverejnil svoju analýzu o vakcínach. Chce rozptýliť pochybnosti

Predseda Národnej rady Richard Raši vyzval splnomocnenca vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Petra Kotlára, aby zverejnil svoju analýzu o mRNA vakcínach proti koronavírusu. Uviedol to v relácii Politika 24 na JOJ 24.

„Na to, aby sme rozptýlili pochybnosti, ktoré sú vnášané, nemôžeme hovoriť iba o záveroch nejakej štúdie, ktorú nikto nevidel,“ poznamenal Raši s tým, že ani on Kotlárovu štúdiu nevidel a závermi nedisponuje asi ani Úrad vlády SR.

Štúdiu, ktorá mala vyjsť z certifikovaného zahraničného laboratória, by mali vidieť odborné a vedecké autority na Slovensku, tvrdí. Majú podľa Rašiho povedať, či tie nálezy majú relevanciu. „Na to, aby sa mohol niekto o štúdiu opierať pri zásadných rozhodnutiach z hľadiska zdravotného stavu štátu, musí byť zverejnená. Ak zverejnená nebude, nemôžeme sa o ňu opierať,“ skonštatoval.

Na „objavy“ laboratória covidového splnomocnenca Kotlára nemáme čas

Pripomenul, že nákup vakcín proti COVID-19 štátom je nateraz pozastavený, v lekárňach však sú a ľudia sa nimi môžu naďalej očkovať. Šéf Národnej rady by bol zároveň nerád, ak by sa na základe týchto vakcín prestalo na Slovensku očkovať proti bežným ochoreniam, ktoré sa tu už nevyskytovali.

Raši nevidel ani pripomienky prezidenta Petra Pellegriniho k tzv. covidovým amnestiám, ktoré vetoval. Preberú to podľa neho na klube Hlasu.

Predseda parlamentu si zároveň myslí, že traja najvyšší ústavní činitelia by mali znovu podpísať spoločné memorandum o zahraničnom smerovaní Slovenska. „Prezident, predseda parlamentu a premiér, keď garantujú Európsku úniu a Severoatlantickú alianciu, tak nikto iný to nemôže spochybniť, lebo to je smerovanie štátu,“ povedal.

Na oslavy 80. výročia víťazstva nad fašizmom do Moskvy by Raši podľa vlastných slov nešiel. Nespochybňuje historickú pravdu, no oslobodenie si chce uctiť vo viacerých mestách na Slovensku. Zároveň ani neeviduje žiadosť poslancov parlamentu, ktorí by do Moskvy chceli ísť. „Poslanec tam môže ísť aj bez môjho súhlasu,“ poznamenal Raši. Deklaroval, že za Hlas nepôjde nikto.

Opozičná SaS kritizuje výstavbu novej nemocnice aj Šaškovo rozhodnutie. Tvrdí, že ustupuje konšpirátorovi

Raši sa chce skontaktovať i „so svojou ukrajinskou dvojičkou“ a stretnúť sa s ňou. Nezáleží mu na tom, kde sa stretnutie uskutoční. „Obetujem symbolickú fotku v Kyjeve, keď bude mať stretnutie s partnerom, ktoré bude mať praktický význam pre obnovu Ukrajiny a účasť Slovenska na nej,“ uviedol.

Raši sa vyjadril aj k situácii v Hlase. Tvrdí, že predseda strany Matúš Šutaj Eštok má jeho dôveru. Dôveruje mu aj vedenie strany, nechystá sa byť jeho vyzývateľom na tomto poste. Strana je podľa neho riadená autonómne. „Máme predsedu, ktorý je legitímnym a nespochybniteľným,“ deklaroval s tým, že nie je pravda, že by Pellegrini Hlas riadil.

Šéf parlamentu tiež verí, že koaličný poslanec Marián Kéry vysvetlí pochybnosti o svojej diplomovej práci.

Читайте на сайте


Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. Абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city
Музыкальные новости
Новости России
Экология в России и мире
Спорт в России и мире
Moscow.media










Топ новостей на этот час

Rss.plus